Paslanmaz

VİDALAR

Paslanmaz Vidalar

Üretimini yaptığımız her türlü vidanın aynı zamanda 304CU , 316CU , 410CU , 430CU bu kalitelerde paslanmazlarınıda üretmekteyiz.

Her tür vidanın paslanmaz olanı imal edilebilir. Vidaların paslanmaya karşı korumalı olması için tercih edilen bu yöntem ile paslanmaz akılı vida, marin vidası ve ya inox vidalar daha dayanıklı hale gelirler.

Paslanmaz akıllı vida matkap uçlu vidadır. Önceden delik açmayı gerektirmeden kullanılabilen, genellikle ahşap ve ince sac üzerinde kullanılan vida olduğu için bu ismi almıştır. Vidanın ucu matkap görevini gördüğü için kurulum çok daha kolaydır.

Marin vidası ise tuzlu suyun aşındırıcı özelliği nedeniyle tercih edilen paslanmaz vidalardandır Güverteler, rıhtımlar tekneler ve diğer deniz kenarı projelerinde kullanılır. Tekne paslanmaz vidaları da denir.

Inox paslanmaz demektir. Yüzde 10 veya daha fazla krom içeren paslanmaz çeliktir. Inox vida ise paslanmaz çeliğin kendisinden yapılan vidadır.

Paslanmaz trapez vida ise, inox çatı vidasıdır. Paslanmaz çelik malzemeden üretilen inox trapez vida korozyon direncine sahiptir. Paslanmaz trapez vida inşaat, gıda, ilaç, makine, dekorasyon, kazan, otomotiv, depo ve havuz benzeri pek çok uygulama alanında kullanılır.

Paslanmaz vidaların birçok özelliği ve avantajı vardır.

 

  • Öncelikle paslanmaya karşı dirençlidirler. Metal bileşiklerle karıştırılan çelik, çeliğin paslanmasını veya aşınmasını önler. Bu kalite, paslanmaz çelik bağlantı elemanlarını dış mekan veya çok fazla su ve nemin olduğu diğer koşullar için uygun hale getirir. Korozyona karşı da mukavemet gösterirler.
  • Uzun ömürlüdür. Manyetik paslanmaz vidalardaki az miktarda karbon, onlara hafif yüzey pası verebilir, ancak vidalar paslanmayacaktır. Bu özellik, diğer birçok malzemeden daha uzun süre dayanmalarını sağlar.
  • Zorlu koşullarda dayanıklıdır. Paslanmaz çelik, güçlü bir malzemedir. Aşındırıcı ve aşırı sıcaklık ortamlarında da en verimli sonucu verecektir
  • Daha güçlü matkap ucuna sahiptir.  Manyetik paslanmaz çelikteki karbon, matkap ucunun kendi pilot deliğini delmek için biraz daha güçlü olmasını sağlar.
  • Kolay kurulum imkanı verir.  
  • Düşük bakım maliyetleri sağlar.  Paslanmaz çelik, korozyon direncine ek olarak çizilmelere karşı da dayanıklıdır ve temizlenmesi kolaydır, bu da işlerde kullanımını kolaylaştırır.
  • Maliyet değeri avantajı verir. Paslanmaz çelik vidalar satın alma sırasında daha yüksek bir fiyata sahip olabilir, ancak daha uzun süre dayandıkları için, uzun vadede daha değerlidirler.

 

Tüm bu özelikler, paslanmaz tip vidaları mevcut en iyi bağlantı malzemelerinden biri haline getirir.

Paslanmaz Vida Nedir ?

Paslanmaz çelik malzemeden üretilen, korozyona ve pasa karşı dirençli vida türlerine paslanmaz vida denir.

En az yüzde 10 krom karıştırılmış demir ve karbon alaşımlı çelikten yapılmışlardır. Krom, paslanmaz çelik yapımında çok önemlidir çünkü pasif oksit tabakası sağlar, yani paslanmaz çelik vidaların paslanmasının önüne krom kullanarak geçilir. Paslanmaz çelik ayrıca karbon, silikon, nikel, molibden ve manganez gibi başka metaller de içerebilir. 

Paslanmaz çelik 2 tiptir. Manyetik ve manyetik olmayan paslanmaz çelik. Matkap uçlu paslanmaz vidalar manyetik paslanmaz çelikten yapılırlar.

Manyetik olmayanlar ise genellikle yüzde 18 krom ve yüzde 8 nikelden oluşmaktadır. 

Paslanmaz Vida Kullanım Alanları

Paslanmaz vida nerede kullanılır sorusunun cevapları çeşitlidir. Zira paslanmaya neden olabilecek her ortamda paslanma vida kullanımı mümkündür. Bu vidaların kimya-petrokimya, sağlık, denizcilik, süt ve gıda sanayi, savunma ve havacılık, uçak ve gemi sanayi, otomotiv, ev aletleri, inşaat, tıbbi alet gibi uygulamalarda tercih edilirliği yüksektir.

Paslanmaz Vida Ölçüleri

Paslanmaz vida ölçüleri kullanılacak, vidanın türüne göre değişiklik gösterecektir. Kullanılmak istenen vidanın türüne ve  kullanılacağı alana uygun paslanmaz vida ölçüsü seçilerek maksimum fayda elde edilebilir.

Paslanmaz Vida İmalatı

Paslanmaz vida üreticileri Türkiye iç pazarında bu vidaların kullanım alanlarının genişliğine paralel olarak üretim yapmaktadırlar.

 

Atlas Vida 1969 yılından bu yana sürdürdüğü paslanmaz vidası imalatının yanı sıra üst düzey kalitede diğer vida çeşitlerini hem Türkiye iç pazarına hem de ihracat pazarlarına sunmaktadır.

 

Firmamız paslanmaz vida üretimi ile, ilgili tüm sektörlere hizmet vermektedir.

Paslanmaz Vida Fiyatları

Paslanmaz vida fiyatları için 50 yıllık sektör deneyimi ile faaliyet gösteren Atlas Vida’dan teklif alabilirsiniz.

 

En uygun fiyatlarla, en yüksek kaliteye Atlas Vida ile ulaşabilirsiniz.

Bu ürünümüzle ilgili teklif almak isterseniz, hemen formu doldurun, size ulaşalım.