Çatı

VİDALARI

Çatı Vidaları

Çatı panellerin delik aşıklara montajında kullanılır.

EPDM pullar sayesinde su sızdırmaz.

Zaman,iş gücü ve maliyetten kazandırır.

Yüksek tutuş gücüne sahiptir.

Kullanım Alanları

Loading file

Altı Köşe Baş

DIN
7504-K

4,8X16
4,8X19
4,8X25
4,8X32

5,5X25
5,5X32
5,5X38
5,5X50
5,5X60

6,3X25
6,3X32
6,3X38
6,3X50
6,3X60

Çatı vidası EPDM pulları sayesinde su sızdırmazlık kazanır. EPDM Etylene Propylene Dianene Monomere kelimelerinin kısaltılmasıdır. Bu madde ısıya, oksidasyona, ozona, atmosfer koşullarına karşı oldukça dayanıklı olması ile bilinir. Bu dayanıklılık çatı vidalarına da benzersiz bir özellik kazandırır.

EPDM pullu 6 mm DK DIN 7504- K matkap uçlu trapez çatı vidasıdır. 6 mm. delme kapasitesi vardır. DIN 7504- K normuna uygundur.

Bu vida türü genellikle oluklu sac, düz ve oluklu pvc gibi çatı kaplama malzemelerinin montajında kullanılan vidadır.

Çatı panellerin delik aşıklara montajında kullanılır. EPDM  pullar sayesinde su sızdırmaz.
Zaman, iş gücü ve maliyetten kazandırır. Yüksek tutuş gücüne sahiptir.

Farklı uygulamalar için farklı uçları vardır. Korozyona karşı dayanıklıdır. Kullanımı uzun ömürlüdür.

Vidalama işleminde PH2 uç kullanılması gerekir.
Tork ayarlı akülü tornavida kullanılmalıdır.

Çatı Vidası Nedir ?

Çatı vidası adı üzerinde çatı kaplama uygulamalarında kullanılan vidalara verilen isimdir.  Sertleştirilmiş karbon çeliğinden veya paslanmaz çelikten yapılan bu vidalar, metal, plastik ve fiberglas çatı kaplama uygulamalarında kullanılabilirler.

 

Çatı kaplama levhalarını sabitlemek için en iyi ideal yapı elemanlarıdır. Özellikle üst üste binen çatı kaplama levhalarının sabitlenmesi için idealdir.

 

Hem metal hem de ahşap yapılar için farklı vida uçları kullanılabilir.

 

Tüm çatı vidalarında, su girişine karşı önlem olarak bir sızdırmazlık pulu takılı olmalıdır. Bu pullar çatı vidalarının en karakteristik özelliği bilinir. Uzun ömürlülüğü ile bilinen çatı vidaları yüksek tutuş gücüne sahiptiler.

Çatı Vidası Çeşitleri

Çatı vidaları iki tür uca sahiptir.

 

İlki matkap uçlu çatı vidasıdır. Bu vida kullanılırken önceden delik açmaya gerek yoktur. Matkap uçlu çatı vidası metal yapılara tutturmak için kullanılırken, sivri uçlu olanlar ahşap yapılara sabitlemek için kullanılır.

Çatı Vidası Kullanım Alanları

Çatı vidası nerede kullanılır sorusunun aslında tek bir cevabı vardır. O da çatı panelleridir.

Çatı vidaları, her türlü çatı kaplama uygulaması için tasarlanmıştır ve farklı çatı kaplama yapılarının sabitlenmesinde kullanılırlar. Metal, plastik ve fiberglas çatı kaplama levhalarını metal veya ahşap yapılara sabitlemek için tercih edilirler.

 

Düzgün bir şekilde monte edilmiş dış uygulama için tasarlanmış bir çatı vidasının ömrü, panelin kullanım ömrüdür. Ancak çeşitli çevresel ve dış koşullar nedeniyle zamanla pas ve aşınma meydana gelebilir.Bu durumda çatı vidası değişikliği gerekebilir. Bina yapısının veya panellerinin aşırı hareketi varsa, bu, bakım açısından bağlantı elemanlarının değiştirilmesi gerektirebilir, bazı panel üreticileri, çatı durumuna bağlı olarak vidaların periyodik olarak yıkanmasını veya yeniden sıkılmasını önermektedir. Eğer değişim olacaksa orijinal deliğe takılırken yeterli tutma gücünü sağlamak için bir sonraki çap ve / veya uzunluk büyüklüğünün kullanılması önerilmektedir.

Kurulum Adımları

  • Uygun boyutta çatı kaplama vidalarını seçin.
  • Çatı vidalarınızın başları için matkaba doğru boyutta bir sürücü ucu takın.
  • Çatı kaplama levhasını istediğiniz yere yerleştirin.
  • Çatı vidalarını yalnızca olukların üstüne veya yüksek çıkıntılara takın. Böylece su, çatının alt kısımlarından akıp gidecektir.

Çatı Vidası Ölçüleri

Çatı vidası ölçüleri kullanılacağı uygulamaya göre değişkenlik gösterir. Matkap uçlu,  trapez vidalar, EPDM pullu, 6 mm.  DK DIN 7504 K vidaların en küçüğü 4.8 x 16 mm iken, en büyüğü de 6.3 x 6 mm’dir.

 

Tüm ölçüler ise şöyledir:

4.8 x 16 mm, 4.8 x 19 mm, 4.8 x 25 mm, 4.8 x 32, 5.5 x 25, 5.5 x 32, 5.5 x 38, 5.5 x 50, 5.5 x 60, 6.3 x 25, 6.3 x 32, 6.3 x 38, 6.3 x 50, 6.3 x 60 mm.

Çatı Vidası İmalatı

Çatı vidası üreticileri Türkiye iç pazarına yönelik olduğu kadar ihracata yönelik de üretim yapmaktadırlar.

Atlas Vida 1969 yılından bu yana sürdürdüğü çatı vidası imalatının yanı sıra üst düzey kalitede vida çeşitlerini hem Türkiye iç pazarına hem de ihracat pazarlarına sunmaktadır. Firmamız çatı vidası üretimi ile de, ilgili tüm sektörlere hizmet vermektedir.

Çatı Vidası Fiyatları

Çatı vidası fiyatları için 50 yıllık sektör deneyimi ile faaliyet gösteren Atlas Vida’dan teklif isteyebilirsiniz.

En uygun fiyatlarla, en yüksek kaliteye Atlas Vida ile ulaşabilirsiniz.

Bu ürünümüzle ilgili teklif almak isterseniz, hemen formu doldurun, size ulaşalım.